DĚTSKÉ CENTRUM „BROUČCI“

Dětské centrum „Broučci“ slouží k vzájemnému setkávání rodičů a jejich dětí ve věku od 0 do 6 let. Filozofií centra je umožnit rodičům příjemně, efektivně a plnohodnotně prožít rodičovskou dovolenou, navázat nové kontakty a získat nové informace k výchově svých ratolestí. Dětem pak zpříjemnit první kroky ve svém životě, pomoci jim začlenit se do kolektivu svých vrstevníků, podporovat a vzdělávat je tvořivou činností a formou her u nich rozvíjet základní dovednosti, motorické vlastnosti a logické myšlení.

--- ALTERNATIVNÍ ŠKOLIČKA BROUČCI ---

Pro děti od 2 let s organizací programu pravidelně na tři dopoledne v týdnu.
Všestranný vzdělávací alternativní program vycházející z principu Montessori s přidanou hodnotou sportovní aktivity.

--- NAUČ SE A VYTVOŘ ---

Od listopadu 2012 byl spuštěn nový program volno časových aktivit pod názvem "NAUČ SE VYTVOŘ".
Zaměření programu: ruční práce pro děti dospělé, kteří rádi tvoří něco nového a účelného.
Cíl programu: naučit práci s materiály různého druhu, zdokonalení motorických vlastností rukou při práci, podpora a rozvoj kreativity, návrhy společných témat a uvedení do praxe
Obsahová náplň: ruční výroba - šperky, loutky, svícny, adventní věnce, malování - na papír, sklo, textil, kašírování, ubrousková technika, výrobky ze šustí, trávy, papíru a ostatních přírodnin, základy drátenictví a jiné

Vznik centra: listopad 2009

Místo:
Sportovní areál Moravský Žižkov (provozní budova)
Základní škola T.G.M. Moravský Žižkov (učebna v suterénu)

Kontakt:
Šárka Kubíková - +420 736 502 755